Підбірка фільмів для студентів різних спеціальностей.
Іспити нарешті скінчилися, а отже у студентів з'явилась можливість відпочити. Чи, скоріше, легально полінуватися. Проте не переживайте, обрана спеціальність буде снитись кожної ночі й нагадувати про себе в різний спосіб.
Редакція DeTalks грає на випередження і пропонує підбірку фільмів та серіалів для студентів різних факультетів і спеціальностей.
Право
“Адвокат диявола” 1997 року
Фільм розповідає про успішного адвоката Кевіна Ломакса (Кіану Рівз). Після виправдання чергового злочинця чоловік отримує заманливу пропозицію: переїхати до Нью-Йорка працювати в юридичній фірмі харизматичного та впливового Джона Мілтона, якого зіграв Аль Пачіно.
Кевін отримує все, чого можна бажати від розкішного життя, але поступово починає помічати дивну поведінку свого начальника, яку не можна пояснити жодними законами природи. Навколо головного героя починає відбуватись щось “нечисте”, і, спойлер: назва фільму занадто відверта!
“Лінкольн для адвоката” 2011 року
Та сама Америка, ті самі закони, ті ж порушення. Фільм — про адвоката, який лише трохи пафосніший за свого попередника. Костюм сидить краще, краватка личить більше, але зі схожого: обидва виправдали очевидного поганця. І як наслідок – опинилися в небезпеці.
Головний герой Мікі Голлер, якого зіграв Метью Макконагі, оперує законами зі свого автомобіля – старого “Лінкольна”. Раніше адвокат мав справу із дрібними хуліганами, однак цього разу йому підвертається “справа життя”. Мікі наймають для захисту якогось молодого багатія з Беверлі Гілз. Проста справа, легкі гроші, але згодом Мікі помічає дивні закономірності та розуміє, що десь його надурили. Та стає запізно: тепер в'язниця загрожує самому герою.
Журналістика
“Редакція” 2024 року
Український фільм про те, як колишній співробітник музею Юра, який вивчав степових ховрахів, починає працювати в міській газеті. Немов студент першого курсу журналістики, чоловік із запізненням розуміє, в яку масштабну інформаційну машину потрапив, і наскільки важко все виправити. Викривши навмисний підпал лісу, Юра намагається захистити природу Херсонщини. Чи вдасться йому самотужки побороти усталений режим брехні, місцевої корупції та свавілля?
“Редакцію” режисер Роман Бондарчук зняв за пів року до повномасштабного вторгнення. Після початку воєнних дій виконавець головної ролі Дмитро Багненко та кілька інших членів знімальної групи доєдналися до лав Збройних Сил. Актор Василь Кухарський та режисер монтажу Віктор Онисько загинули, захищаючи Україну.
“У центрі уваги” 2015 року
Мрія кожного журналіста-початківця – розслідування! У фільмі, заснованому на реальних подіях, йдеться про скандал Католицької церкви Сполучених Штатів. Газета “The Boston Globe” та її журналісти починають розслідувати чисельні випадки сексуальних домагань священників до дітей.
Так, головні герої, яких зіграли Марк Руффало та Рейчел Мак-Адамс, викривають з десять панотців та згодом розуміють – це не кінець, а система злочинів набагато масштабніша.
Медицина та психологія
“Доктор Хаус” 2004-2012 років
Суміш бездоганного розуму, зіпсованого почуття гумору та неймовірного колективу – про цей серіал.
На мозковий релакс годі й сподіватися, адже головний герой – асоціальний та ексцентричний лікар-діагност, який наділяє кожний епізод безліччю медичних термінів та назв хвороб. Кожна серія – окрема історія складного пацієнта, яку береться досліджувати головний герой.
Попри геніальність, лікар залежний від сильного знеболювального — вікодину. Чоловік вживає пігулки, щоб хоч на хвильку забути про біль у нозі, а також позбутися втоми та роздратування. І як би розум та складний характер головного героя не підкупали вас, пам’ятайте, що навіть геніальні лікарі – люди, які інколи можуть помилятися. А ще вікодин заборонений в Україні, тому стати другим Хаусом вже точно не вийде.
“Розумник Вілл Хантінг” 1997 року
Хороших психологів у фільмах ще менше, ніж у житті, а віднайти їх ще важче. Проте, коли знаходиш – все стає простішим.
Головний герой Вілл – математик, але, як і більшість геніїв, потребує допомоги психолога. Коли ж він таки його знаходить – фільм починається по-справжньому. Дві години хронометражу пролітають непомітно, коли збоку спостерігаєш за терапією, встигаючи і посміятись, і поплакати, і подумати.
В міру спокійний та трагічний, як життя, фільм змусить згадувати розмови героїв Мета Деймона та Робіна Вільямса в кабінеті психолога ще довго. Фільм-терапія, фільм-молодість, фільм-товариш.
IT
“Хакери” 1995 року
Золоті часи зародження електронної ери та епохи інтернету. Головний герой фільму – підліток-хакер Дейд Мерфі, який в 11 років вже примудрився заразити вірусом півтори тисячі комп’ютерних систем, за що отримав на горіхи у вигляді семи років умовного засудження. Та от вже повнолітній хлопець зв’язується з компанією молодих хакерів та повертається до старого захоплення. Хаотичні клацання клавіатури, нулі й одиниці – все за канонами Голлівуду. Подивитись, посміятись, і знову за цілком реальний Python чи JavaScript.
“Соціальна мережа” 2010 року
Мало добре шарити в коді, бажано ще й бути людиною, та це вже якась утопія. Фільм розповідає про засновника найголовнішої соціальної мережі останніх десятиліть Facebook — Марка Цукерберга. Та не тільки про нього. Розповідь йде від одразу декількох героїв: друга Цукерберга та інвестора Едуардо Саверіна, президента Facebook Шона Паркера та двох близнюків Вінклевос, які вважали власну ідею створення соціальної мережі вкраденою Цукербергом.
Глядачі мають змогу почути історії створення Facebook від кожного. Менше програмування, більше якого-не-якого бізнесу та історії успіху, тому фільм варто дивитись із трохи ширше розплющеними очима.
Міжнародні відносини
“Державний секретар” 2014 року
Жанр серіалу “політична драма” напевне опише більшу частину навчання за цією спеціальністю. Головна героїня Елізабет Маккорд працює Державним секретарем США та керує всією національною політикою дипломатії. Словом, крутиться як може.
За всіма законами що жанру, що профдеформації, головна героїня і дипломатка, і агентка ЦРУ, і професорка політології. Тож протягом всього серіалу в глядачів буде можливість підглянути за роботою та життям Державної секретарки Штатів. І хто зна, коли кар’єрна драбина відкриє шлях Елізабет до поста Президента.
“13 днів” 2000 року
“13 днів” — щось з розряду “дивись і записуй”. Кожен знає, хто такий Кеннеді, а точніше – як його вбили. Та про це пізніше. Історичний фільм розповідає про події “Карибської кризи” 1962 року між Америкою та Радянським Союзом, що стояли на порозі атомної війни. Звучить складнувато? Після перегляду можна годинами плавати від гіперпосилання до гіперпосилання у Вікіпедії.
Фільми – чудовий спосіб розслабитись та відпочити після напруженого семестру та насичених свят, а коли хтось спитає “що корисного робив на канікулах”, можна відповісти, що дивився документальне кіно про Карибську кризу, чи Фейсбук, чи розслідування релігійних злочинів. Ні сорому, ні совісті, але наче й не збрехали.
Для тих же, хто віддає перевагу читанню над переглядом фільмів, пропонуємо перелік літератури про найпопулярніші професії за посиланням.