top of page

Поезія, яка пережила час: перевидання збірки Бажана та інших бестселерів

Фото автора: DeTalksDeTalks
Фото: kunsht.com.ua

Книги, які пережили кілька поколінь і продовжують видаватися.


Видавництво Vivat перевидасть збірку Миколи Бажана “Вибрані вірші” у лютому 2025 року. Про це повідомила СЕО видавництва Vivat Юлія Орлова, яка також зазначила, що вступне слово до нового видання збірки Бажана написав Сергій Жадан, а післямову додала літературознавиця Олена Артюх. Видання має на меті повернути ім’я Бажана в літературний процес і нагадати українському читачеві про внесок автора у поезію.


У книжці зібрані найвизначніші твори поета — від сміливих експериментів 1920-х років до елегійних рядків його пізнього періоду. Редакція DeTalks пропонує згадати інші визначні твори української літератури, які викликали резонанс у суспільстві, стали бестселерами та неодноразово перевидавалися.

Збірка “Вибрані вірші” Миколи Бажана. Фото: Vivat

“Місто” Валер’яна Підмогильного


Роман, написаний у 1927 році, розповідає про молодого сільського хлопця Степана Радченка, який переїжджає до Києва з надією підкорити місто. Твір досліджує теми урбанізації, амбіцій та відчуження. “Місто” вважається одним із перших урбаністичних романів в українській літературі та не втрачає своєї актуальності й сьогодні.


“Місто” Валерʼяна Підмогильного. Фото: chytomo.com

“Тигролови” Івана Багряного


Пригодницький роман, вперше виданий у 1944 році, описує втечу українського інженера Григорія Многогрішного з радянського концтабору та його життя серед українських переселенців на Далекому Сході. Сюжет зосереджений на протистоянні головного героя тоталітарній системі, його прагненні до свободи та вмінні знайти союзників у найважчих умовах. Роман перекладено всіма основними європейськими мовами, зокрема англійською, іспанською, нідерландською та німецькою.


“Тигролови” Івана Багряного. Фото: bookclub.ua

“Спитайте Мієчку” Євгенії Кузнєцової


“Спитайте Мієчку” це Історія про три покоління жінок, кожну зі своєю долею, які розуміють одна одну з півслова. Рішення, які приходять самі собою, жарти, несподівані повороти сюжету та кумедні ситуації, сміх крізь сльози, а також світлий сум — усе це у книжці Євгенії Кузнєцової. Роман став бестселером після свого виходу і був номінований на Літературну премію Європейського Союзу у 2022 році.


“Спитайте Мієчку” Євгенії Кузнєцової. Фото: starylev.com.ua

“Драбина” Євгенії Кузнєцової


Написана вже після початку повномасштабного вторгнення, “Драбина” порушує актуальну для українців тему: як жити тим, хто не воює? У книжці йдеться про молодого українця Толіка, який працює ІТ-спеціалістом і живе в Іспанії, куди виїхав задовго до 2022 року. Хлопець щойно придбав будинок і збирався будувати життя своєї мрії, але все змінюється 24 лютого. Це ще один роман у жанрі фікшн, який у 2023 році став Книгою року BBC.


“Драбина” Євгенії Кузнєцової. Фото: life.pravda.com.ua

“Михайло Чарнишенко” Пантелеймона Куліша


Книга розповідає про воронізького сотника Михайла Чарнишенка, який стоїть перед вибором між коханням та обов’язком. Твір відображає побут та звичаї Гетьманщини, поєднуючи історичні події з особистими драмами героїв. Це перший український історичний пригодницький роман, написаний ще у 1843 році.


 “Михайло Чарнишенко” Пантелеймона Куліша. Фото: Vivat

Ще більше тематичних підбірок книжок шукайте у рубриці "Закладки" на сайті DeTalks.

bottom of page