Це перша перемога для Ксенії Бочек та третя для Діани Карнафель.
Українки Ксенія Бочек та Діана Карнафель стали чемпіонками світу зі стрибків з триметрового трампліна серед дівчат від 14 до 18 років. Їхній виступ у Ріо-де-Жанейро (Бразилія) було оцінено у 278.58 бала.
Чемпіонат стартував 24 листопада і закінчиться 1 грудня. Раніше золоту медаль на турнірі завоював український стрибун у воду Марк Гриценко.
Як пройшли змагання зі стрибків у воду для українських спортсменок?
Виступ дівчат складався з п’яти стрибків. Найгіршим став перший, який судді оцінили в 48 балів. Найкращим же — третій, що був оцінений в 61.20 очок.
Упродовж всього фіналу українки випереджали своїх суперниць і не давали себе обійти.
Виграли спортсменки з відривом у 13.8 пунктів від другого місця, яке посіли італійські стрибунки у воду.
Для 15-річної Ксенії Бочек виступ у парі з Карнафель став продовженням її попередніх здобутків. Так, вона вже здобула дві бронзові нагороди у змішаних командних змаганнях та в індивідуальних стрибках з метрового трампліну серед дівчат. Для її партнерки Діани ж ця нагорода є дебютною на міжнародних змаганнях такого рівня.
Чемпіонат світу з синхронних стрибків у воду (3-метровий трамплін)
Ксенія Бочек, Діана Карнафель (Україна) — 278.58 бала
Ребекка Чанкальїні, Джорджія де Санктіс (Італія) — 264.78
Зої Марі Шнайдер, Аліана Рейхс (Німеччина) — 264.48
Стрибки у воду: що потрібно знати
Стрибки у воду як вид спорту входять до програми Олімпійських ігор з 1904 року. Спочатку змагання проводилися лише серед чоловіків, а жіночі стрибки були додані до програми лише в 1912 році.
Висота стрибкових трамлінів у професійних змаганнях становить 1, 3 та 10 метрів. Найскладнішими вважаються стрибки з 10-метрової платформи, де спортсмени виконують надскладні акробатичні елементи.
Судді в стрибках у воду оцінюють не лише складність стрибка, але й техніку виконання, включаючи положення тіла, вертикальність входження у воду, мінімальний сплеск.
Синхронні стрибки - дисципліна, де два спортсмени виконують ідентичні стрибки одночасно. Судді оцінюють не лише техніку кожного спортсмена, але й наскільки синхронно вони рухаються.