top of page

Українські фехтувальники посіли четверте місце на юніорському Кубку світу в Лімі

Фото автора: Вікторія ГвоздьВікторія Гвоздь

Фото: instagram.com/siliconvalleyfencing

Юніорська збірна України з фехтування на рапірах поступилася Мексиці у матчі за бронзу.


Українська команда рапіристів посіла четверте місце на етапі Кубка світу серед юніорів, що відбувся 17 листопада в Лімі (Перу). У поєдинку за третє місце українці програли збірній Мексики з рахунком 43:45. Золоті медалі здобула збірна США, перемігши у фіналі команду Угорщини з рахунком 45:34. При цьому результати фіналістів відповідали початковому посіву команд.


У турнірі в складі української команди виступали Ярослав Муругін, Костянтин Шевченко та Давид Кніжник, які також представляли Україну в індивідуальних змаганнях.


Як виступила збірна України на юніорському Кубку світу в Лімі


  • Українська команда була посіяна під третім номером серед восьми команд-учасниць через високий рейтинг перед змаганнями.


  • У чвертьфіналі українці впевнено здобули перемогу над збірною Перу — мали перевагу у 14 уколів. Найбільше відзначився Ярослав Муругін, який переміг в бою Хосуе Йоплу з рахунком 25:19.


  • Суперниками національної збірної у півфіналі стали угорці, які мали перевагу на всіх стадіях поєдинку. Українські рапіристи зазнали поразки з рахунком 33:45.


  • У матчі за бронзу збірна України зустрілася з командою Мексики. Протистояння завершилося мінімальною перемогою мексиканців — 45:43. Перша половина бою складалася для української команди успішно — після перших п’яти поєдинків українці вели з рахунком 25:22. Однак у другій частині матчу мексиканським рапіристам вдалося перехопити ініціативу та вирвати перемогу з різницею у 2 уколи.


    Ярослав Муругін. Фото: instagram.com/siliconvalleyfencing

Кубок світу з фехтування: найголовніше про змагання


  • Один з найдавніших олімпійських видів спорту, де два суперники змагаються у поєдинку зі спеціальною зброєю, намагаючись першими набрати 15 очок.


  • У фехтуванні є три основні види зброї: рапіра (найлегша зброя, очки нараховуються за влучання в тулуб), шпага (можна влучати у будь-яку частину тіла) та шабля (дозволяються удари від талії до голови).


  • Всі поєдинки контролюються електронною системою підрахунку — спортсмени одягнені в спеціальний електропровідний одяг, який фіксує влучання.


  • Кожен поєдинок складається з трьох раундів по три хвилини, перемагає той, хто першим набере 15 очок або матиме більше очок після завершення часу.


  • В сезоні 2024/25 відбудеться загалом 10 етапів Кубка світу з фехтування серед юніорів на усіх видах зброї. Слідкуйте за результатами молодих українських  фехтувальників у матеріалах рубрики "Пульс".


bottom of page