Троє представників України змагались на Кубку світу з фехтування на рапірах серед юніорів у Лімі.
Українські молоді фехтувальники взяли участь в Кубку світу з фехтування на рапірах серед юніорів, що відбувся 15 листопада в столиці Перу. Від України виступали Ярослав Муругін, Давід Кніжник та Костянтин Шевченко.
Змагання проходили у два етапи. На першому учасники були розподілені на дев'ять груп — три по шість фехтувальників та шість по сім. До наступного раунду потрапили 42 спортсмени: 22 з них напряму вийшли до 1/16 фіналу, а ще 20 розіграли між собою 10 путівок до цієї стадії. Другий етап проходив за олімпійською системою — плейоф.
Як виступили українські фехтувальники на юніорському Кубку світу в Лімі
Груповий етап змагань подолали усі три українських спортсмени. Так, Давид Кніжник здобув чотири перемоги з шести, посівши третє місце, Ярослав Муругін виграв п'ять з шести поєдинків, очоливши свою групу, а Костянтин Шевченко став четвертим, перемігши три дуелі з семи.
Таким чином Муругін та Кніжник потрапили напряму до 1/16 фіналу, де жереб звів українських спортсменів між собою. Костянтин Шевченко ж починав плейоф з 1/32 фіналу, де поступився греку Янні Ціміклісу (2:15).
Після перемоги над Кніжником в українському двобої, Муругін вийшов до 1/8 фіналу, де відразу поступився американцю Річарду Лі — 7:15. Четвертий сіяний фехтувальник натомість пізніше дійшов до півфіналу.
Відтак, найкращий результат серед українців показав Ярослав Муругін, який посів 14 місце. Давід Кніжник фінішував на 22 позиції, а Костянтин Шевченко завершив турнір на 37 місці.
Фехтування: найголовніше про вид спорту
Один з найдавніших олімпійських видів спорту, де два суперники змагаються у поєдинку зі спеціальною зброєю, намагаючись першими набрати 15 очок.
У фехтуванні є три основні види зброї: рапіра (найлегша зброя, очки нараховуються за влучання в тулуб), шпага (можна влучати у будь-яку частину тіла) та шабля (дозволяються удари від талії до голови).
Всі поєдинки контролюються електронною системою підрахунку — спортсмени одягнені в спеціальний електропровідний одяг, який фіксує влучання.
Кожен поєдинок складається з трьох раундів по три хвилини, перемагає той, хто першим набере 15 очок або матиме більше очок після завершення часу.
В сезоні 2024/25 відбудеться загалом 10 етапів Кубка світу з фехтування серед юніорів на усіх видах зброї. Слідкуйте за результатами молодих українських фехтувальників у матеріалах рубрики "Пульс".