Владислав Клименко повторив найкращий особистий результат на Кубку світу зі скелетону: як це було
- Андрій Нікітьонок
- 13 груд. 2024 р.
- Читати 2 хв

Результати пʼятого етапу Кубка світу зі скелетону.
15-річний Владислав Клименко повторив найкращий особистий результат на рівні Кубка світу зі скелетону. Це сталося під час пʼятого етапу у латвійській Сігулді, на якому спортсмен посів 28-му позицію.
На змагання у Латвії українська збірна зі скелетону внесла зміни у склад: окрім Владислава Гераскевича, основного лідера команди, заявила на старт Владислава Клименка.
Так, скелетоніст замінив свого партнера за збірною, 17-річного Ярослава Лавренюка, який через іспити мав повернутися в Україну. При цьому старт у Сигулді не став для Клименка дебютним у карʼєрі: до цього спортсмен дебютував на рівні Кубка світу у сезоні 2023/24.
Редакція DeTalks нагадує, що на минулому етапі у Німеччині Гераскевич фінішував сьомим, тоді як Лавренюка дискваліфікували.
Як виступив Владислав Клименко на етапі Кубка світу зі скелетону у Сигулді
На розгоні під час першої спроби Владислав показав 23-й час — такий самий, як в його партнера за збірною Владислава Гераскевича. Натомість за підсумками спуску спортсмен опустився на 28-му позицію, не кваліфікувавшись до фінального заїзду — найкращих 25 атлетів.
Другий український скелетоніст, Владислав Гераскевич, попри проблеми на старті, показав 10-й результат після першої спроби та став 11-м після другої.
Наступний етап Кубка світу зі скелетону відбудеться вже у 2025 році. Змагання у німецькому Вінтерберзі розпочнуться 3 січня.
Скелетон: головне про вид спорту
Зимовий олімпійський вид спорту, в якому спортсмен спускається крижаним треком на спеціальних санях, лежачи на животі головою вперед.
Заїзди відбуваються на тій самій трасі, що й у бобслеї, спортсмени розганяють сани, штовхаючи їх на старті, після чого лягають на них у спеціальній позиції.
На Олімпійських іграх змагання проводяться у двох дисциплінах — серед чоловіків та жінок. Переможець визначається за сумою чотирьох заїздів, які проводяться упродовж двох днів.
Назва виду спорту походить від металевих саней, які через свою конструкцію нагадують скелет.