"Їхали абсолютно ідентично". Ярослав Лавренюк розповів про "золото" чемпіонату світу зі скелетону
- Андрій Нікітьонок
- 21 січ.
- Читати 2 хв

Ексклюзивний коментар спортсмена для DeTalks.
17-річний український скелетоніст Ярослав Лавренюк приніс Україні першу в історії перемогу на рівні юніорського чемпіонату світу зі скелетону. Сталося це за підсумками світової першості, яка відбулася 18 січня у швейцарському Санкт-Моріці.
У 2024 році Ярослав вже брав участь у чемпіонаті світу, проте тоді виборов лише "бронзу" у категорії до 20 років. Відтак, золота медаль у Швейцарії стала другою на цьому рівні як для спортсмена, так і для українського скелетону загалом.
В ексклюзивному коментарі DeTalks Ярослав розповів про свої емоції від золотої нагороди. Спортсмен наголосив, що оскільки під час першої спроби показав лише другий час, то до останнього не знав, чи виграє "золото" чемпіонату світу.
"Емоції після фінішу другого заїзду? Таких не було, бо я ще не знав, чи стану чемпіоном. Мій суперник Емілс Індріксон з Латвії був попереду мене — вигравав одну соту секунди всього", — розповів Лавренюк.
" Половину треку від самого старту до віража Хоршу, який знаходиться всередині треку, він вигравав з відривом у 0,06 секунди. Потім припустився невеличкої помилки й відрив скоротився до 0,00, тобто ми їхали абсолютно ідентично за часом. І так він їхав аж до самого фінішу — вісім віражів з однаковим зі мною часом", — додав спортсмен.
А коли він завершив [і на фініші програв 0,02 секунди через похибку], то тоді вже емоції переповнювали, тому що це була дуже напружена битва".
Ярослав Лавренюк під час змагань і з батьком-тренером після. Фото: instagram.com/krissibehr, instagram.com/authenticathletes_, instagram.com/skeleton_vladik
У сезоні 2024/25 Ярослав почав стабільно змагатися на дорослому Кубку світу зі скелетону разом з Владиславом Гераскевичем. За словами Лавренюка, партнер за збірною підтримав його й у Швейцарії. При цьому, у 2020 році Владиславу не підкорилась нагорода на ЧС — посів четверту позицію.
" Чи допомагав Владислав Гераскевич? Так, бо спуски були хорошими, але не ідеальними. Тож після першого заїзду він пояснив мені, де були мої помилки, і як їх виправити".
"Я планував також піднятися на подіум в категорії до 23 років, але я задоволений результатом. Четверте місце — це також високий результат в цій категорії, особливо якщо врахувати що всі призери якраз були 23-річними спортсменами [Ярославу Лавренюку — 17 років]".

У поточному сезоні в Ярослава залишаються ще два старти — юніорський чемпіонат Європи в німецькому Альтенбергу, що відбудеться 31 січня, та етап дорослого Кубка світу, який пройде 7 лютого у Ліллегаммері (Норвегія). Далі ж на спортсмена чекатиме підготовка до "олімпійського" сезону, який визначить, чи здобуде скелетоніст ліцензію на Ігри у Мілані.
"Деякі мої суперники на чемпіонаті світу є прямими конкурентами за те, щоб поїхати на Олімпійські ігри [у Мілан]. Наприклад, представники Швейцарії. Тому ми дивимося, порівнюємо і прикидаємо, як потрібно буде викладатися в олімпійський сезон", — поділився думками спортсмен.
"Я не хочу наперед говорити про шанси потрапляння на Олімпіаду-2026, оскільки в олімпійський сезон все змінюється. Це сезон, коли емоції грають вирішальну роль, дуже великий тиск. Тому ми будемо плідно працювати, щоб це стало реальністю. Проте наперед не хочу щось загадувати", — пояснив Ярослав.
Ярослав Лавренюк: повнометражне інтерв'ю DeTalks
Повнометражне інтерв'ю DeTalks з Ярославом Лавренюком можна переглянути на YouTube-каналі проєкту за посиланням.