Фанатські теорії та натяки режисерів щодо серіалу “Гра в кальмара”.
Дисклеймер: матеріал містить спойлери та контент 18+.
Другий сезон південнокорейського шоу "Гра в кальмара", що вийшов на Netflix на початку грудня, лишив глядачам рідше жменьку запитань, ніж відповідей. Тож поки творці серіалу готуються випустити третій сезон у 2025 році, фанати теж зайняті справою. Забачивши у серіях “приховані” сенси, шанувальники висувають свої теорії щодо майбутнього розвитку серіалу.
Редакція DeTalks пропонує розглянути деякі з них та заплутатися у всесвіті “Гри в кальмара”, наче у сходинках з картини “Відносність” Мауріца Ешера.
Яку такджи обереш: червону чи синю?
Гра в кальмара для кожного учасника традиційно починається з Вербувальника. В його портфелі не лише паперові красна та синя такджи – там ще й декілька сотень тисяч вон, картка-запрошення на справжню Гру та надія на безбідне життя. Та чи можна обрати, ким бути у Грі: солдатом у червоній формі чи гравцем у зеленій?
Насправді корейська гра у такджи в реальному житті не зобов’язує фарбувати фігурки саме в такі кольори, а отже вибір синього та червоного був невипадковим.
Користувач сомережі Х @iamteamHarvey висунув теорію про те, хто складатиме команду залежно від обраного кольору. “Червона команда: Фронтмен, власник картки 001 + ті, хто обрали червону такджи. Синя команда: переможець із попередньої гри, власник картки 456 + ті, хто обрали синю такджи”, – зазначив він у своєму пості.
У підтвердження цього користувач @CyclicallyC прикріпив кадр із серіалу, де творці Гри на великому моніторі демонструють короткі відео гри в Такджи всіх учасників. “Усі гравці кидають синю, але принаймні один гравець у відеомонтажі кидає червону (9-й кадр, ліва частина екрана, червона та синя фігурки біля ніг)”.
Це означає, що можливість вибрати червону такджи є. Питанням лишається тільки те, чи вирішує цей вибір подальшу долю.
Скріншот з Х та кадри з серіалу "Гра в кальмара"
Ще один користувач @daeggukk побачив алюзію фігурок такджи на пігулки фільму “Матриця”, а різний вибір кольору пояснив різними цілями того, хто мав обирати.
“Синій і червоний символізують те саме, що й таблетки в “Матриці”. Гравці вибирали синій, коли грали в Такджи, бо вони не знають правди. Вони не знають, хто почав гру і чому їх просять грати в дитячі ігри – їх цікавить лише призовий фонд”.
Так, у “Матриці” вибір синьої таблетки означав небажання знати правду й лишатися у звичному, “матричному” світі, а вибір червоної відкривав істину про справжній. У “Грі в кальмара” вибір синьої такджи може символізувати неусвідомленість та бажання заробити грошей. Червона ж фігурка може вказувати на хоча б часткове розуміння того, що відбувається.
Чи можливе повернення номера 067 – Кан Себьок?
Персонажка Кан Себьок з першого сезону запам’яталася глядачам — навіть режисер серіалу зізнався, що дуже полюбив номер 067. Проте на запитання, чи можлива її поява у другому чи третьому сезоні відповів: “Мені не варто щось казати. Я не розкрию деталей”.
Її доля зацікавила користувача з нікнемом Twink, чию теорію прокоментували режисер та деякі актори “Гри в кальмара” у відео від Vanity Fair.
Теорія шанувальника полягала в тому, що Себьок або передала Гіхуну деякі підказки, або залишила їх на ігровому майданчику. Тож головний герой має знайти їх у продовженні.
На це режисер відреагував так: “Ця людина має трохи ясновидіння і гостру проникливість. Я не розкрию деталей, але я дуже люблю персонажку Себьок. Сподіваюся, ми зможемо віднайти її сліди далі”. Та чи повернеться 067 у третьому сезоні, режисер так і не сказав.
Теорію про те, що Себьок не померла, продовжив користувач @ultjenfav. Його повідомлення потрапило у відео, де акторка Чон Хо Йон, яка зіграла номер 067, відповідала на питання про фанатські теорії.
“Хтось ще помітив те, що коли номер 67 померла, її ім’я не оголосили через динаміки, чи не так? Моя теорія полягає в тому, що вона все ще жива, і хоча її шия кровоточила, вона якимось чином врятувалася”. Акторка сказала, що хотіла б цього, але була рада, що “може померти”. “Таким чином, я можу позбутися всього того стресу, який був в житті Себьок [на екрані], і продовжити жити своє звичайне життя як Хо Йон”, – сказала акторка.
Наступна гра
Сцена після титрів в останньому епізоді поділила фанатів на декілька таборів.
До ляльки на ім’я Янг-хі, що випробовувала учасників у “Зелене світло, червоне світло” приєдналася ще одна – хлопчик Чул-су. І якщо сумнівів, що це і є наступна гра, ні в кого не виникло, то над питанням, якою саме вона буде, шанувальники замислилися.
Спершу виникла теорія, що грою стане “Джек та Джилл”. Користувач @lexid185 пояснив правила: “Гравцям доведеться нести відро води на пагорб, не проливши її. Якщо вони проллють, їх ліквідують, а якщо зможуть зробити це, то мають повернутися вниз з пагорба за певний проміжок часу, граючи в «Червоне світло, зелене світло»”.
Скріншоти з серіалу
@not._.easy._.peasy відкинув цю теорію, аргументуючи тим, що в серіалі всі ігри мають бути корейськими. “Джек та Джилл” такою не є – це взагалі не гра, а дитячий віршик.
Тож користувач запропонував свою ідею: “Можливо, це буде корейська версія “Лондонського мосту, що падає”. Це гра, в якій двоє людей, взявшись за руки, підіймають їх, вимовляючи фразу, а коли вони зупиняються, опускають руки, і той, хто спійманий, вибуває”.
Скріншоти під постом в Instagram
Втім, користувач запропонував ще одну, простішу теорію: ляльку хлопчика Чул-су розташують у першій грі “Зелене світло, червоне світло”, щоб виявляти рух зі зворотного боку ігрового майданчика.
На платформі reddit користувач @niamhlaa навів ще декілька аргументів у бік схожої версії гри “Лондонський міст, що падає”. Автор назвав наступну гру “Dongdaemun” або “동대문”. Її сенс полягає в тому ж: пройти через арку (“міст”), створений двома іншими гравцями.
“Ці два гравці співають пісню, і коли пісня зупиняється, арка ловить гравця в пастку.
Слова цієї пісні:
Відкрийте Східні, Східні, Східні Великі ворота,
Відкрийте Південні, Південні, Південні Великі ворота,
Коли буде рівно дванадцята,
Ворота закриті.
Я вважаю, що дві ляльки утворюватимуть арку. Як ви можете бачити, на задньому плані є різні пори дня, починаючи з дня, потім вечора, і нарешті ми бачимо нічну сцену, або “рівно дванадцята” із червоним знаком залізничного переїзду. Ймовірно, коли ворота зачинятимуться, гравець, що потрапив у пастку, гинутиме”.
Чотири вершники Апокаліпсиса
Поки інші шанувальники вигадували теорії щодо наступних ігор і з’ясовували, хто чий батько, блогер Карлос Джуіко у своєму подкасті висунув масштабну теорію, сповнену символізмом та алюзіями. Його гіпотеза полягала в тому, що можна закінчити гру, якщо знайти всіх чотирьох вершників апокаліпсиса.
Карлос зазначив багато символізму з кіньми. Наприклад, Гіхун, маючи великі проблеми з грошима, ставить гроші на кінні перегони. А згодом потрапляє у “Гру в кальмара”, де і сам символічно стає “конячкою”. У другому сезоні, бажаючи покінчити з грою, Гіхун йде у клуб на зустріч. Його колишній колектор, а тепер – колега з пошуку організаторів, надягає маску зеленого коня.
“Пам’ятаєте гру з каруселлю? Там було троє коней. Проте насправді їх чотири. Тому, якщо вважати Гіхуна одним із чотирьох, це чотири коні Апокаліпсиса. Діон, смерть — зелений. І коли всі четверо зберуться, це знищить гру в кальмара”, – пояснив блогер.
В коментарях теорію Джуіко підтримав @yiyexz, провівши паралель між конями Апокаліпсиса та персонажами:
Чорний кінь – Фронтмен (001), Зелений кінь – Гіхун (456), Червоний кінь – Но-ель (солдатка 011), Білий кінь — Джун Хо (поліціянт).
Фронтмен, Гіхун, Но-ель, Джун Хо. Фото: IMDb
Натяки, які ми мали помітити
Автори створити з десяток епізодів та лишили глядачам ряд підказок та натяків. Переглядаючи перший сезон, користувач @Worvies помітив їх та зібрав у цілу систему.
Натяки на те, що Гіхун стане “конячкою” на перегонах, ми бачимо вже у першій серії першого сезону. Режисер додає навіть передбачення того, що гравець 456 отримає такий номер та згодом здобуде приз у 45,6 млрд вон. Конячка Гіхуна приходить перша до фінішу, тож його ставка виграє, а дівчина за стійкою видає гравцеві 4,56 мільйона вон. Це в тисячу разів менше, ніж він отримає вже за декілька днів.
Користувач також побачив декілька “спойлерів” режисера про причину смерті основних персонажів першого сезону. Наприклад, Алі (199), що силою відібрав гроші у боса, помер у грі в марбл. Сан Ву (218) брехнею відібрав у нього всі кульки.
Кан Себьок (067) погрожувала ножем чоловікові, що не зміг знайти її матір у Північній Кореї та переправити у Південну. У грі вона померла від ножового поранення в шию.
Тож “Гра в кальмара” лишається відкритою книгою для фантазій, спостережень та теорій. І поки глядачі чекають на нові епізоди, серіал дарує простір для пошуку власних сенсів та відкриття нових деталей. То яке світло ви даєте цим теоріям: червоне чи все ж зелене?